YB21D3-10A-W Power Line EMI Filter Surface Mount Single Phase Filter
Shenzhen Yanbixin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : YBX
Model Number : YB21D3-10A-W
Certification : CUL,TUV,CQC,CE,ROHS,CB,ENEC,REACH
Place of Origin : China
MOQ : 1000PCS
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 500000 Piece/Pieces per Month
Delivery Time : 5-8 Work Days
Packaging Details : 56.5*28.5*22.5cm(one box)
Filter Name : Power Line EMI Filter
Type : EMI Filter
Nominal center frequency : 50/60Hz
Rated voltage : 120/250VAC
Rated current : 1A~10A
Package type : Surface Mount
Line to line : 500VDC
Line to ground : 2250VDC
Contact Now
YB21D3-10A-W EMI Filter Power Line Output Filter Single Phase Filter
1.Product Details
Product NamePower Line EMI Filter
ModelYB21D3-10A-W
Transfer FunctionLow Pass
Package TypeSurface Mount/Bolts Mount
Nominal Center Frequency150K-30MHZ
Insertion Loss30~90dB
Input Impedance50Ω
Rated Voltage120V/250V
Rated Current1~10A
Environmental Temperature40°C
Temperature Range-25℃~+85℃
Operating Frequency50/60HZ
Line to Line500VDC
Line to Ground2250VDC
Maximum Leakage Current250VAC/60HZ 7mA Max
MOQ500pcs
Packing of one box56.5*28.5*22.5cm
Lead Time5~20 weekday
Product Picture:
Physical Dimensional:
Electrical Schematic:
2.Application Field
--LED lighting equipment
--Computer supporting equipment
--Financial equipment
--Testing and measuring instruments
--Household electrical equipment
--Fitness equipment
--Mechanical and electrical products
--Medical equipment
--Medical beauty instruments
--New energy vehicles
3.Certification
We have obtained ISO9001,CUL,TUV,CQC, CE, ROSH and other certifications.
4. FAQ
Q1: What is the price of the EMI Filter?
A1: The price of the product will be determined by the order quantity and the specific model.
Q2: Are you a factory or a trader?
A2: We are a manufacturer of EMI filters with 15 years of production experience.
Q3: How long is the delivery time?
Q4: How about the payment terms?
Q5: What certifications do you have for your products?
A5: We have certificates such as:ISO 9001, CE, TUV, UL, ROHS, ENEC, REACH, etc.
Product Tags:
Surface Mount Power Line EMI Filter
500VDC Power Line EMI Filter
10A Single Phase EMI Filter